درانتخاب رژگونه مناسب یکی از مواردی است که بسیاری از خانم ها را دچار چالش می‌کند. تنوع در رژگونه ها در کنار تنوع رنگ پوست، رنگ مو و فرم صورت خانم ها موجب شده است تا خرید رژگونه به یک کار حساس تبدیل شود. در مقاله رژگونه چیست به نکات مهمی اشاره خواهیم کرد تا خرید رژگونه به جای یک کار پر استرس به یک لذت واقعی تبدیل شود.

 

رژگونه چیست ؟

رژگونه یکی از ابزار آرایشی است که برای رنگ دادن و برجسته تر کردن گونه و همینطور برای شاداب تر نشان دادن چهره استفاده می شود. رژ گونه در آخرین مرحله از آرایش صورت زده می‌شود و علاوه بر زیباتر و جوانتر نشان دادن چهره، گونه ها را حجیم تر کرده و صورت را زاویه دار می کند. انتخاب رنگ مناسب رژگونه بر اساس رنگ پوست، بسیار مهم است زیرا ممکن است انتخاب نادرست نه تنها شما را زیبا نکند بلکه جلوه آرایش شما را به کلی عوض کند.

انواع رژگونه کدامند؟

رژگونه پودری

رژگونه‌ های پودری به دلیل بافت خشکی که دارند برای پوست های چرب بسیار مناسب هستند. همچنین در برابر تعریق صورت ماندگاری بالایی دارند و برای فصل های گرم می‌تواند گزینه خوبی باشد. رژ گونه‌های پودری نسبت به سایر رژگونه ها کاربرد بیشتری دارند و استفاده از آنها راحت تر و آسان تر است. این نوع رژگونه برای خانم هایی که پوست معموی تا چرب دارند مناسب می باشد.

 

رژگونه کرمی

رژگونه‌ های کرمی بافتی جامد و چرب دارند به همین دلیل ‌برای پوست‌های خشک و پیرتر گزینه مناسبی است. زیرا حاوی مرطوب‌کننده هستند و چین و چروک‌ها را کمتر نشان می‌دهند.

 

 رژگونه مایع

 رژگونه مایع و ژله‌ای نیز برای افرادی مناسب هستند که به دنبال مواد ماندگار و خوب می‌گردند. پس اگر به‌دنبال ماندگاری بالا هستید بهترین رژ گونه ، نوع مایع و یا ژله‌ای آن است.

 

انتخاب رژگونه بر اساس رنگ پوست

یکی از موارد مهمی که در این بخش از مقاله رژگونه چیست به آن می‌پردازم انتخاب رژگونه بر اساس رنگ پوست است. اگر می‌خواهید رژگونه، چهره شما را شاداب تر نشان دهد باید رژگونه را بر اساس رنگ طبیعی پوست انتخاب کنید. برای این کار لازم است رنگ طبیعی پوست خود را بشناسید. برای تشخیص رنگ پوست خود به رنگ رگها توجه کنید. به مچ دست خود نگاه بیاندازید اگر آبی یا بنفش است رنگ پوست شما در طیف سرد (متمایل به آبی) قرار دارد. اگر رگ‌های شما سبز بود رنگ پوست شما در طیف رنگ گرم (زرد) قرار دارد. در افراد با رنگ خنثی تشخیص بین سبز و آبی سخت است.

 

رژگونه برای پوست‌های روشن

رنگ های خیلی روشن برای افرادی که پوست روشنی دارند باعث بی روح شدن چهره آنها می شود و همینطور بالعکس رنگ های تیره هم موجب غیرطبیعی شدن صورت می شود. بنابراین افرادی که پوست روشنی دارند نباید از رنگ‌های خیلی روشن یا تیره استفاده کنند و بهتر است برای گرما بخشیدن به پوست خود از رنگ‌های هلویی و یا مرجانی استفاده کنند. رژگونه های کرمی که در بالا به آن اشاره شده است گزینه بسیار مناسبی برای پوست های روشن هستند.

 

رژگونه برای پوست سبزه یا گندمی

این افراد بهتر است از رژ گونه‌هایی با تن بنفش و یا صورتی تیره و رنگ‌های هلویی استفاده کنند. استفاده از رنگ‌های تیره‌تر باعث خستگی چهره ی این افراد می‌شود. برای این نوع پوست، هم رژ گونه پودری و هم رژ گونه کرمی ‌توصیه می‌شود. البته اگر پوست چربی دارید، بهتر است از رژگونه پودری استفاده کنید.

رژگونه برای پوست سبزه یا گندمی

 

رژگونه برای پوست‌های سبزه و تیره 

 این افراد می‌توانند از رنگ‌های آجری و پرتغالی و همین‌طور قرمز استفاده کنند. رنگ صورت افرادی که پوستی تیره دارند، رنگ غالب خواهد بود، به‌همین دلیل باید رنگ‌هایی را انتخاب کنند که تمایز خود را به‌ خوبی نشان دهند.

 

انتخاب رژگونه بر اساس فصل‌ها

حال که رنگ پوست خود را تشخیص دادید می‌توانید برای تنوع در انتخاب رنگ ها، رژگونه خود را بر اساس فصل های سال انتخاب کنید. اگر به رنگ های روشن علاقه دارید تابستان زمان مناسبی برای استفاده کردن از این رنگ ها است. در فصل های بهار و تابستان می‌توانید از رنگ‌هایی مثل صورتی ،گلبهی، صدفی، مرجانی و هلویی استفاده کنید. در فصل‌های پاییز و زمستان نیز بهتر است از تن رنگ‌های صورتی استفاده کنید.

 

انتخاب و خرید رژگونه بر اساس رنگ چشم

رنگ چشم می‌تواند زیبایی رژگونه را دو چندان کند و چهره ای جذاب تر داشته باشید. در نتیجه برای خرید رژگونه بهتر است علاوه بر نکات گفته شده در بخش های قبلی مقاله رژگونه چیست به رنگ چشم هایتان توجه ویژه ای داشته باشید.

 

رنگ چشم آبی و سبز

اگر رنگ چشم آبی و سبز دارید از رژ گونه‌هایی با رنگ‌های قهوه ای، آجری و برنزی دوری کنید. رنگ‌های قهوه‌ای، قدرت نفوذ چشمان سبز و آبی را مهار می‌کند و درخشندگی چشم‌ها را از بین می‌برد. این افراد بهتر است از رنگ صورتی و مرجانی و رنگ‌هایی از این قبیل استفاده کنند که جذابیت چهره و چشم های آن‌ها را چندین برابر می‌کند.

 

رنگ چشم‌های قهوه ای، میشی و عسلی

افرادی که رنگ چشم قهوه‌ای دارند، از رنگ‌های روشن استفاده نکنند چون درخشش چشم‌های آن‌ها را کمتر می کند. این دسته از افراد بهتر است از رنگ‌هایی هم‌چون قرمز جیگری، بادمجانی و انواع رنگ‌هایی که رگه‌های قرمز دارند استفاده کنند.

 

انتخاب رنگ رژگونه متناسب با رنگ مو

همانطور که گفتیم رنگ پوست موضوع بسیار مهمی در انتخاب رژگونه است که در مقاله رژگونه چیست به آن اشاره خواهیم کرد. باید توجه داشت که علاوه بر رنگ پوست، رنگ مو هم در انتخاب رنگ آرایش تاثیر بسیاری دارد. انتخاب رنگ رژگونه متناسب با رنگ مو به صورت زیر می‌باشد:

اگر رنگ مویی با تناژ قرمز دارید، رژگونه ای انتخاب کنید که ته رنگ صورتی و یا هلویی دارند.

اگر رنگ موهایتان بلوند است، از رنگ های قهوه ای روشن و یا کرم برای رژگونه استفاده کنید.

 

طرز زدن رژگونه بر اساس فرم صورت 

روش درست و اصولی رژگونه زدن این است که شما روی قسمت های برجسته گونه از رژگونه خود بزنید، اما بهتر است این کار را بر اساس فرم صورت خود انجام دهید. ما در این بخش از مقاله رژگونه چیست، طرز زدن رژگونه بر اساس فرم صورت و نحوه استفاده درست از رژ گونه را به شما خواهیم گفت. آموزش رژگونه زدن به شما این کمک را خواهد کرد تا به بهترین شکل ممکن فرم صورت خود را به فرم دلخواهتان تغییر دهید.


صورت گرد 

طرز زدن رژگونه برای خانم هایی که دارای صورت گرد هستند به این صورت است که بهتر است رژ گونه را تا روی سیب گونه نیاورید و فقط روی برجستگی استخوان گونه بزنید تا گردی صورت‌تان متعادل‌تر به نظر برسد.


صورت بیضی

طرز زدن رژگونه برای فردی که فرم صورت بیضی دارد به این صورت است که رژ گونه را روی نیمه بیرونی استخوان گونه بزند.

طرز زدن رژگونه بر اساس فرم صورت 


صورت مربع 

چنانچه شما دارای صورت مربع هستید طرز رژگونه زدن برای فرم صورت شما به این شکل است که رژ گونه را با حالت دورانی روی برجستگی صورت بزنید.


صورت قلبی 

صورت‌های قلبی، چانه ای تیز و کشیده دارند. این افراد پیشانی پهن‌تری نسبت به چانه خود دارند. طرز رژگونه زدن برای صورت‌های قلبی شکل اینگونه است که رژ گونه را زیر سطح برجسته گونه بزنید و آن‌را در امتداد خط رویش مو، محو کنید.

 

براش مناسب رژ گونه چیست؟

برای رژگونه پودری بهتر است از براش بادبزنی استفاده کنید چون به خوبی رنگ را یکدست پخش می کند. برای زدن رژگونه های تیره از براش های پر مو که حالتی استوانه ای دارند استفاده کنید. فقط به این نکته توجه داشته باشید که هرگز از فرچه های بزرگ استفاده نکنید، زیرا با هر بار زدن مقدار زیادی رنگ روی پوست زده می شود و حالت لک و کثیفی روی گونه ایجاد می شود که فید کردن آن کاری دشوار است. برای زدن رژگونه های کرمی یا ژلی هم نیازی به براش رژگونه نیست و باید از انگشتانتان استفاده کنید.

 

بهترین برندهای رژگونه را بهتر بشناسید

بهترین برندهای ایرانی رژگونه: کالیستا، شون، مای، کالیستا، نوت، این لی

معروف ترین برندهای خارجی رژگونه: تارت، دوسه، گلدن رز، دبورا، لورال، میبلین

بهترین برندهای ایرانی رژگونه

مشاهده قیمت و خرید

 

سخن پایانی

شاید اینگونه تصور کنید که استفاده از رژگونه برای خانمی که رنگ پوست سبزه دارد با خانمی که پوست روشنی دارد تفاوتی ندارد. از طرف دیگر خانمی که صورت مربع دارد می‌تواند از همان رژگونه ای استفاده کند که خانمی با فرم صورت گرد استفاده می‌کند. یا اینکه رنگ چشم قهوه ای و عسلی هیچ تفاوتی با رنگ چشم سبز در استفاده از رژ گونه ندارد.!!!

اگر شما دارای چنین تصوراتی هستید بهتر است بدانید که ۱۰۰ درصد باید این مقاله( رژگونه چیست) را مطالعه کنید. این مقاله به شما کمک می‌کند تا بهترین و مناسب ترین رژگونه را متناسب با رنگ پوست، مو و چشمانتان انتخاب و خرید کنید.

 

 

منبع: گیسومد

 

 

0/5 (0 نظر)