داشتن ابروهای پرپشت و منظم از مواردی است که همه بانوان به آن علاقه زیادی دارند. این مورد را می‌توان در مراسمات جشن و عروسی به خوبی مشاهده کرد که خانم ها در آرایش خود تلاش می‌کنند ابروهای خود را منظم و پرپشت طراحی کنند. برای داشتن چنین ابروهایی که سوال بسیاری از مخاطبان گیسومد بود تلاش کردیم تا در مقاله ژل ابرو چیست به خوبی نکات مورد نیاز را بیان کنیم. اینکه اساسا ژل ابرو چیست و چه کاربردی دارد؟ همچنین چگونه باید ژل ابرو زد و تفاوت آن با سایه ابرو و صابون ابرو چیست؟ از جمله مواردی است که در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم داد.

 

ژل ابرو چیست ؟

ژل ابرو یک ابزار آرایشی برای مرتب کردن و لیفت شدن ابرو می باشد که در کمترین زمان می‌توانید ابروهای خود را به هر فرم دلخواهی که مورد پسندتان است در بیاورید. این محصول آرایش ابرو  شباهت بسیار زیادی به ریمل ابرو دارد با این تفاوت که ژل لیفت ابرو بی رنگ بوده و بافتی سبک تر دارد. همچنین می‌توان گفت برخی از ژل های ابرو به تقویت ابرو کمک می‌کنند اما استفاده زیاد از ریمل ابرو به مرور زمان موجب ریزش ابرو برای فرد مصرف کننده می شود. این محصول به افرادی که ابروهای فر دارند کمک می کند تا در طول روز ابروهایی مرتب و فیکس شده داشته باشند و تا زمان شستشوی صورت، ابرو فرم خود را حفظ کند. همچنین ژل ابرو برای کسانی که تار ابروهایشان ضخیم و بلند است مناسب بوده و باعث می شود که ابروهایی منظم و مرتب داشته باشند.

خواندن این مقاله
قیمت و خرید ( ۶ مارک ) بهترین ضد آفتاب پوست خشک خارجی

امروزه انواع ژل های ابرو تولید شده که برخی از آنها دارای رنگدانه بوده و می‌توانند به طور همزمان هم ابروها را لیفت و مرتب کنند و هم موجب پرتر شدن ابروها شوند. به همین دلیل برای افرادی که ابروهای نازکی دارند بسیار مناسب می باشند.

کاربرد ژل ابرو چیست ؟

۱- یکی از مهمترین کاربردهای ژل ابرو، مرتب کردن ابرو می باشد.

۲- با استفاده از ژل حالت دهنده ابرو در تمام طول روز ابروهایی لیفت شده، مرتب و در نهایت پرتر و پهن تر خواهید داشت.

۳- استفاده از این محصول شما را از لیفت های دائم و موقت در سالن ها که موجب آسیب زدن به ابروهای شما می شود بی نیاز می کند.

۴- ژل های ابرویی که رنگی هستند شما را از مصرف مداد و سایه ابرو بی نیاز می کنند.

۵- برای تغییر مدل ابرو نیاز به برداشتن آن ندارید زیرا با کمک ژل لیفت ابرو این تغییر بسیار آسان می باشد.

۶- ژل های ابرو ظاهری طبیعی و چهره ای جوانتر و شاداب تر را به ما هدیه می دهد.

۷- با مصرف ژل ابرو باکیفیت، علاوه بر حجیم تر شدن و ثابت نگه داشتن ابرو موجب تقویت ابرو شده و ابرو به هیچ عنوان دچار ریزش نمی شود.

 

ایا استفاده از ژل ابرو باعث ریزش ابرو می شود ؟

یکی از نگرانی های خانم ها ریزش ابروها در اثر استفاده از محصولات آرایشی متنوع می باشد. اما توجه داشته باشید که استفاده از محصولات باکیفیت نه تنها سبب ریزش ابرو نمی شود بلکه موجب تقویت ابرو می شود. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که طریقه زدن ژل ابرو باید به درستی انجام شود و همینطور هنگام شستن ابروها با احتیاط عمل کنید تا کنده نشوند.

 

آموزش ژل ابرو زدن

یکی از اساسی ترین سوالاتی که برای کاربران گیسومد پیش آمده بود طرز استفاده از ژل  حالت دهنده ابرو است که در این بخش از مقاله ژل ابرو چیست به آن می ‌پردازیم. برای استفاده درست و اصولی از بهترین ژل ابرو و حالت دادن ابرو به بهترین شکل مطابق موارد زیر عمل نمایید:

۱- ابتدا قبل از استفاده از ژل لیفت ابرو یا هرگونه لوازم آرایشی، پوست صورت خود را با یک پد و میسلار واتر تمیز کنید و سپس از شوینده مخصوص نوع پوستتان استفاده کنید. با انجام دادن این کار پوست شما عاری از هر گونه آلودگی می باشد.

۲- سپس اگر ابروهای شما نیاز نیاز به اصلاح دارد با تیغ، موچین و قیچی ابرو آنها را تمیز و مرتب کنید و با یک فرچه ابرو آنها را به سمت بالا شانه بزنید.

۳- در این مرحله می‌توانید در صورت تمایل با استفاده از سایه یا مداد ابرو جاهای خالی ابروهایتان را پر کنید و به هر رنگ و حالتی که دوست دارید در بیاورید.

آموزش ژل ابرو زدن

 

۴- اکنون زمان استفاده از ژل ابرو می باشد. ابتدا درب محصول را باز کنید و اپلیکاتور را کمی به دیواره ظرف فشار دهید تا مواد اضافی آن گرفته شود. زیرا باید به این نکته توجه کنید که حجم زیاد ژل ابرو روی ابروها می‌تواند بسیار زشت و ناپسند شود.

۵- حال برس حاوی ژل ابرو را به آرامی از تاج ابرو تا انتهای دم ابرو به سمت بالا و در جهت رشد تار ابروها روی آن بکشید تا لیفت شوند.

۶- می‌توانید با استفاده از ژل لیفت ابرو هر حالتی که دوست دارید به ابروهایتان بدهید و بعد از زدن ژل ابرو 1یا2 دقیقه صبر کنید تا خشک شود.

 

انواع ژل ابرو کدامند؟

۱- ژل ابروی شفاف و بی‌رنگ

برخی از ژل های ابرو بی رنگ هستند و فرچه ای مشابه به فرچه ریمل دارند. به علت بی رنگ بودن، این مدل ژل حالت دهنده ابرو برای افرادی که حجم ابروهایشان متوسط تا پر می باشد مناسب است زیرا نمی تواند جاهای خالی و کم پشت ابرو را پر کند. کسانی که خیلی اهل آرایش کردن نیستند و ابرویی طبیعی را می پسندند بهتر است از ژل ابروی شفاف و بی رنگ استفاده کنند. با استفاده از این محصول دیگر نیازی به مداد و سایه ابرو نخواهید داشت. به طور کلی این مدل ژل ابرو، ابروها را سر جای خود ثابت نگه می دارد و جلوه ای ضخیم تر به آنها می دهد.

 

۲- ژل ابروی رنگی

ژل ابروی رنگی همانطور که از اسمش پیداست حاوی رنگ می باشد. این نوع ژل ها برای کسانی که ابروهای کم پشتی دارند بسیار مناسب می باشد. زیرا علاوه بر لیفت کردن و فرم دادن ابرو، ظاهری رنگ آلود در ابرو ایجاد می کند.انتخاب رنگ مناسب در این نوع ژل ها امری بسیار مهم می باشد چون که اگر رنگ اشتباهی را انتخاب کنید حتی با وجود درست زدن ژل لیفت ابرو، ابروهایتان بسیار غیر طبیعی به نظر می رسد. رنگ انتخابی شما باید بسیار نزدیک به ابروهای طبیعی شما باشد نه کم رنگتر و نه پر رنگتر.

 

۳- ژل ابروی تقویت کننده

ژل‌ ابروهایی که به عنوان سرم تقویت کننده ابرو عرضه می‌شوند، حاوی ویتامین‌ها و مواد تشکیل‌دهنده‌ای هستند که فولیکول‌های موی ابرو را تحریک می‌کنند و باعث رشد و تقویت ابروها می‌شوند.

 

تفاوت ژل ابرو و صابون ابرو چیست؟

۱- ژل ابرو و صابون ابرو هر دو برای حالت دادن و لیفت کردن ابروها به کار می روند با این تفاوت که ژل ابرو بر پایه آب ساخته شده در حالی که صابون ابرو حاوی گلیسیرین می باشد. این ویژگی ژل ابرو باعث شده که در تابستان که میزان تعریق بدن زیاد است برای استفاده مناسب نباشد.

۲- همینطور صابون ابرو بافتی جامد دارد و خیس کردن برس و تراشیدن صابون برای استفاده از ان کاری الزامی می باشد و برای زمانی که میکاپ زیادی اطراف پوست ابرو باشد مناسب نیست.

۳- معمولا ژل حالت دهنده ابرو برای ابروهای بی نظم کاربرد دارد در صورتی که صابون ابرو برای ابروهای کم پشت و پرزدار مناسب است.

تفاوت ژل ابرو و صابون ابرو چیست؟

 

تفاوت ژل ابرو با سایه ابرو چیست؟

خیلی از بانوان ژل ابرو و سایه ابرو را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند که در این قسمت از مقاله ژل ابرو چیست به آن می پردازیم. به طور کلی در توضیح تفاوت این دو محصول می‌توان گفت که ژل لیفت ابرو کار حالت دهی، فیکس و ثابت نگه داشتن حالت ابرو را بر عهده دارد و گاهی با خاصیت تقویت کنندگی نیز برای ابروها همراه است. همچنین این محصول ابروها را پررنگ‌تر و براق‌تر می کند اما سایه ابرو معمولاً برای پر کردن بخش‌های خالی ابرو استفاده می‌شود و در زیباتر شدن و طراحی ابرو کاربرد دارد و کاری شبیه به تتو زدن روی ابرو است.

 

فرق ژل ابرو و ریمل ابرو چیست؟

ژل ابرو و ریمل ابرو هر دو باعث لیفت ابرو می شوند. اما لیفت ریمل ابرو کاملا موقتی است و سریع از بین می رود و می‌توان گفت عملکرد ضعیف تری نسبت به ژل ابرو و صابون ابرو دارد. ریمل ابرو مشابه سایه و مداد ابرو است و برای رنگ کردن ابرو کاربرد دارد و برای خانم هایی که ابروهای کم پشتی دارند یا می‌خواهند رنگ ابروهای خود را تغییر دهند و قاب مشخص و تمیزی برای ابروهای خود بکشند،مناسب می باشد. ژل ابرو مانند ریمل ابرو باعث ریزش ابرو نمی شود و رنگ و وزن از دیگر تفاوت های آنها به شمار می رود.

 

سخن پایانی

در این مقاله به خوبی متوجه شدیم که ژل ابرو چیست و چه تفاوتی با سایه ابرو و ریمل ابرو دارد. همچنین با انواع ژل حالت دهنده ابرو به خوبی آشنا شدیم و متوجه شدیم که برای چه ابرویی باید از ژل لیفت ابرو استفاده کرد. در این مقاله به خوبی می‌توانیم تصمیم بگیریم که برای داشتن ابروهای زیبا و منظم از کدام ابزار ابرو استفاده کنیم تا در نتیجه از نظر مالی هزینه کمتری را بپردازیم.

 

منبع: فروشگاه اینترنتی گیسومد

 

0/5 (0 نظر)