زیبایی چهره از موارد مهمی است که موجب افزایش اعتماد بنفس افراد می‌شود. خانم ها نسبت به این مورد حساسیت بسیار بیشتری نسبت به آقایان دارند. بدون شک زیبایی ابرو یکی از موارد مهم در افزایش زیبایی چهره دارد که در مقاله ریمل ابرو چیست قصد داریم تا به صورت کامل آن را به شما معرفی کنیم. در این مقاله به خوبی متوجه می شوید که ریمل ابرو چیست و چه مزایایی دارد. همچنین طرز استفاده از ریمل ابرو را به خوبی آموزش می بینید تا بتوانید ابروی بدون نقصی را در آرایش خود داشته باشید.

ریمل ابرو چیست؟

ریمل ابرو یک وسیله آرایشی برای فرم دادن و پرپشت نشان دادن ابروها است که در دو نوع رنگی و شفاف تولید می شود. از نظر ساختار ریمل ابرو شباهت زیادی به ژل ابرو دارد و هر دو بر پایه آب هستند. در واقع این محصولات تقریباً یکی هستند اما در نوع اپلیکاتور و ترکیبات تفاوت‌هایی دارند. ریمل ابرو از نظر عملکرد همانند ریمل مژه، ابروها را خوش حالت و خوش رنگ و حجیم می کند و تنها تفاوت آنها این است که ریمل ابرو دارای رنگدانه های کمتر و بافت سبکی دارد به همین دلیل برای استفاده بر روی مژه ها اصلا مناسب نیست.

 

کاربرد ریمل ابرو چیست؟

اگر ابروهای شما کمرنگ و کم پشت می باشد یا تارهای مو ابروی شما بدحالت شده است می توانید از ریمل ابرو استفاده کنید. ریمل ابرو یک راه‌حل موقتی برای حجیم نشان دادن و خوش رنگ کردن ابروها می‌باشد که با استفاده از آن جاهای خالی ابرو به صورت طبیعی‌تری پر نشان داده می‌شود. علاوه‌بر این موارد ریمل ابرو می‌تواند ابروهایی را که حالت نمی‌گیرند را خوش حالت کند و این ظاهر زیبا را برای مدت زیادی بر روی ابروهای شما حفظ کند.

 

فرق بین ریمل ابرو، ژل ابرو و پماد ابرو چیست؟

با توجه به شباهت های که بین ابزارهای آرایش ابرو است در این بخش از مقاله ریمل ابرو چیست به تفاوت آنها اشاره می کنیم. ریمل ابرو و ژل ابرو تفاوت چندانی ندارند. هر دو این محصولات آرایشی فرمولاسیونی مبتنی بر آب دارند و شباهتشان آنقدر زیاد است، که در صورت نبود اپلیکاتور ریمل ابرو شاید تشخیصشان برای شما راحت نباشد. ریمل ابرو یک اپلیکاتور گرد شبیه به ریمل مژه دارد و فرم دادن و لیفت کردن ابروها را راحتتر می‌کند.

ریمل ابرو و ژل ابرو هر دو شفاف هستند و با قرار گرفتن روی ابرو ظاهری مصنوعی به ابروها نمی‌دهند. اما پماد ابرو فرمولاسیونی مومی یا صابونی دارد. معمولاً پماد ابرو به صورت رنگی تولید می‌شود. برای استفاده از این محصول آرایشی روی ابروها باید از یک براش یا برس ابرو جداگانه استفاده کنید. این محصول آرایشی حجم ابرو را افزایش می‌دهد و سبب افزایش تراکم آن می‌شود.

دیگر تفاوت بین این سه محصول میزان توانایی‌شان در نگه داشتن ابروها در یک حالت است. همچنین این محصولات در سهولت استفاده و میزان مقاومتشان در برابر لک شدن نیز تفاوت‌هایی دارند.

 

تفاوت بین ریمل مژه و ریمل ابرو چیست؟

شاید خیلی از خانم ها تصور کنند که می توانند از ریمل مژه برای رنگ دادن به ابروهای خود استفاده کنند اما بهتر است از محصول مناسب با ابروهایتان استفاده کنید تا سلامت ابروهایتان حفظ شود. ریمل‌های مخصوص ابرو در انواع مختلف با فرمولاسیون متفاوت تهیه، تولید و عرضه می‌شوند، بنابراین بهتر است از چیزی استفاده کنید که ابروهایتان نیاز دارد. اگر شما قصد دارید فقط ابروهایتان لیفت شود تفاوت آنچنانی بین ریمل ابرو و ریمل مژه وجود ندارد و هر دو می توانند اثری یکسان روی ابروهای شما داشته باشند. اما اگر بخواهید از مزیت‌های آرایشی بیشتر بهرمند شوید، مسلماً استفاده از ریمل ابرو بهتر است و نمی‌توانید تاثیرات طبیعی آن را با ریمل مژه مقایسه کنید. دقت کنید که در اینجا منظور ما مقایسه عملکرد ریمل مژه شفاف و ریمل ابرو شفاف است.

تفاوت بین ریمل مژه و ریمل ابرو چیست؟

 

مزیت‌های استفاده از ریمل ابرو چیست؟

با توجه به اینکه ریمل ابرو شباهت زیادی به ژل ابرو دارد، ممکن است اثراتی تقریباً مشابه نیز ایجاد کند. در این بخش از مقاله ریمل ابرو چیست به مهم ترین ویژگی های ریمل ابرو می پردازیم.

۱- ریمل ابرو شفاف است و موجب لیفت شدن و مرتب شدن ابروها بدون ایجاد ظاهری مصنوعی می‌شود.

۲- با استفاده از ریمل ابرو با ساختار طبیعی به مرور زمان رشد ابروهای ضعیف، بیشتر می شود.

۳- اگر از ریمل ابرو رنگی استفاده کنید، دیگر به مصرف مداد و سایه ابرو نیاز نخواهید داشت.

۴- برحسب میزان ماندگاری، ریمل ابرو می‌تواند بین چند ساعت تا یک روز حالت ابروها را ثابت نگهدارد.

۵- با استفاده از ریمل ابرو دیگر نیاز به انجام لیفت ابرو موقتی نخواهید داشت.

۶- با استفاده از ریمل ابرو حجم دهنده و رنگی می‌توانید طاسی‌های ابرو را پر کنید و ابروهایی حجیم‌تر داشته باشید.

۷- می‌توانید با استفاده از آن مدل ابرو را تغییر دهید، بدون اینکه موهای ابرو را کم کنید.

 

انواع ریمل ابرو کدامند؟

ریمل ابرو ساده

این نوع ریمل ابرو رنگی ندارد و برای خانم هایی که ابروهایی پرپشت دارند و می خواهند فقط به ابرو حالت بدهند و مرتب شوند مناسب است.

 ریمل ابرو رنگی

ریمل های رنگی که برای ابرو طراحی شده اند برای ابروهای کم پشت و کم حجم استفاده می شوند و به خاطر رنگی که دارند علاوه بر حالت دادن موجب ضخیم و پرحجم‌تر شدن ابروها می‌شوند.

ریمل ابرو فشن براو

 

طرز زدن ریمل ابرو چگونه است؟

یکی از موارد مهمی که در استفاده از ریمل باید به آن توجه کنیم طرز زدن ریمل است. در این بخش از مقاله ریمل ابرو چیست گام به گام طرز استفاده از ریمل را آورده ایم تا در زمان آرایش ابروها خود مشکلی نداشته باشید.

۱- قبل از انجام آرایش چشم ابتدا از ریمل ابرو استفاده کنید.

۲- زیر ابروهای خود را تمیز و مرتب کرده و موهای اضافی را بردارید.

۳- به کمک فرچه مخصوص ابرو در جهت رویش موها ابروهایتان را مرتب کنید.

۴- اگر بین ابروها فضای خالی وجود داشت می‌توانید از مداد ابرو برای پر کردن این فضاها استفاده کنید.

۵- قبل از استفاده از انواع ریمل ابرو، ابتدا تاج ابروهای خود را و نقطه انتهای ابرو را مشخص کنید.

۶- فرچه یا قلم ریمل ابرو را به مواد آغشته کرده و خطوط مشخص شده دور ابرو را بکشید( از ابروها خارج نشوید و برای انتهای ابرو از قلم نازک زاویه دار استفاده کنید).

۷- برای طبیعی جلوه کردن ریمل ابرو بهتر است به طور مستقیم و از پایین به بالا ریمل ابرو را به ابروهایتان بکشید به طوری که قسمت‌های خالی پر شود.

۸- برای استفاده از انواع ریمل ابرو با حرکت‌های فشاری کوتاه و ضربه‌های تند، سریع و سبک و در عین حال با دقت انجام دهید تا موجب شکل دادن و متمایز کردن ابروهایتان شوید.

 

مضرات ریمل ابرو چیست؟

لوازم آرایشی هایی که با استفاده از آنها برای حالت دادن، زیبایی و آرایش ابرو خود استفاده می کنید علاوه بر مزایایی که دارند معایبی هم به همراه دارند. ریمل ابرو هم یکی از همان لوازم آرایشی می باشد که در مقابل نقاط قوت و مزیت هایی که دارد معایبی هم دارد. که از معایب آن میتوان به موردهای زیر اشاره کرد:

۱-  ریزش موی ابرو

۲-  ایجاد خشکی و خارش در ناحیه پوست ابرو

۳-  التهاب، حساسیت، ورم و سوزش در ابرو‌ها

۴-  بد حالت شدن و تغییر رنگ موی ابرو

۵- پوسته پوسته شدن ناحیه ابرو

 

سخن پایانی

استفاده از ریمل ابرو شاید کار آسانی به نظر برسد ولی واقعیت این است که برای داشتن ابروی زیبا باید به چندین نکته مهم توجه داشته باشید. به خوبی باید بدانید که ریمل ابرو چیست و طرز استفاده از آن چگونه است؟ همچنین باید انواع ریمل ابرو را به خوبی بشناسید تا با انتخاب مناسب ترین نوع آن برای ابروهای خود نمای پایانی خوبی را در ابروهای خود مشاهده کنید. در مقاله ریمل ابرو چیست به تمامی سوالات مهم خود پیرامون ریمل ابرو خواهید رسید تا در خرید و استفاده از آن هیچگونه مشکلی نداشته باشید.

 

برگرفته از: فروشگاه آرایشی و بهداشتی گیسومد

 

 

0/5 (0 نظر)