پاسخ آسان به ضدآفتاب طیف گسترده در واقع پاسخ کلیدی به یک سوال مهم در استفاده از ضدآفتاب می باشد. اگر بخواهید زرشک پلو درست کنید چه موادی را بر روی کابینت آشپزخانه خود قرار می دهید؟ احتمالا پاسخ شما به این گونه است: ۵۰۰ گرم مرغ، ۲۵۰ گرم برنج، ۴۰ گرم زرشک، ۲ قاشق رب گوجه و… . حال اگر همین سوال برای آماده سازی وسایل سفر از شما پرسیده شود چه می گویید؟ برخی ها شاید اصلا ضد آفتاب را در لیست خود قرار ندهند ولی اگر شما جز افرادی هستید که ضدآفتاب، جز وسایل ضروری شما برای مسافرت است حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

در این مقاله از گیسومد به خوبی با تفاوت ضدآفتاب معمولی و ضدآفتاب طیف گسترده آشنا خواهید شد. همچنین متوجه می شوید که چرا در سواحل زیبای دریاکنار، زمانی که هوا آفتابی است ولی شما می خواهید از جت اسکی در دریا لذت ببرید، باید از ضدآفتاب طیف گسترده استفاده کنید؟

معنی ضد آفتاب طیف گسترده چیه؟

اشعه ماورابنفش خورشید شامل ۲ پرتو خطرناک UVA , UVB می باشد که هرکدام آسیب های متفاوتی را به پوست ما می رسانند. اگر ضد آفتابی بتواند از هر دو پرتو UVA , UVB از پوست ما محافظت کند ضد آفتاب طیف گسترده یا ضد آفتاب وسیع الطیف گفته می شود. یعنی ضدآفتاب طیف گسترده (BROAD SPECTRUM) می تواند به طور همزمان از پوست ما در برابر تمامی اشعه های مضر ماورابنفش خورشید محافظت کند. در نتیجه از سوختگی پوست، پیری و چروک زودرس پوست و سرطان پوست جلوگیری می کند.

 

ضد آفتاب طیف گسترده چیه؟

 

تفاوت بین SPF و طیف گسترده در ضد آفتاب چیست؟

عدد SPF نشان دهنده میزان محافظت از پوست در برابر اشعه UVB می باشد ولی ضد آفتاب طیف گسترده در برابر تمامی پرتوهای ماورابنفش خورشید از پوست ما محافظت می کند. اشعه ماورابنفش خورشید شامل دو پرتو UVA , UVB می باشد که ضدآفتاب طیف گسترده از پوست ما در برابر هر دو اشعه محافظت کافی را انجام می دهد.

 

قیمت ضد آفتاب طیف گسترده

قیمت ضد آفتاب به موارد مختلفی بستگی دارد ولی به صورت کلی قیمت ضد آفتاب طیف گسترده کمی بیشتر از ضد آفتاب معمولی است. زیرا ضدآفتاب طیف گسترده در برابر تمامی پرتوهای اشعه ماورابنفش خورشید از پوست ما محافظت می کند. البته قیمت ضد آفتاب به ایرانی یا خارجی بودن نیز بستگی دارد که شما می توانید با مقایسه ترکیبات و میزان محافظت از پوست، اقدام به خرید ضد آفتاب کنید. معمولا ضدآفتاب های طیف گسترده خارجی در مقایسه با ضدآفتاب های طیف گسترده ایرانی قیمت بالاتری دارند که هزینه های بالای گمرکی یکی از اصلی ترین دلایل آن می باشد.

 

خرید ضد آفتاب طیف گسترده پوست چرب

اگر شما پوست چربی دارید حتما از ضد آفتاب مخصوص پوست چرب استفاده کنید. ضد آفتاب های پوست چرب دارای چربی کمتری هستند و به همین دلیل مانع از افزایش چربی پوست می شوند و در نتیجه از بروز جوش و ایجاد آکنه جلوگیری می کنند. همچنین حس سنگینی بر روی پوست خود ندارید و به همین دلیل استفاده از ضد آفتاب را برای شما خوشایند تر می کند. بهتر است ضدآفتاب های طیف گسترده را برای استفاده انتخاب کنید تا از پوست شما به صورت کامل محافظت کند. برای خرید ضد آفتاب طیف گسترده پوست چرب می توانید به این دو مورد نگاهی بیندازید.

ضد آفتاب طیف گسترده پوست چرب لافارر

 

 

ضد آفتاب طیف گسترده پوست چرب سینره

 

 

ضد آفتاب طیف گسترده پوست چرب مدیسان

 

 

خرید ضد آفتاب طیف گسترده پوست خشک

نوع پوست همواره موضوع مهمی در انتخاب ضد آفتاب است. استفاده از ضد آفتاب مخصوص هر پوست موجب می شود تا آسیبی به پوست وارد نشود. اگر شما پوست خشکی دارید بهتر است از ضد آفتاب طیف گسترده پوست خشک استفاده کنید. در بالا اهمیت ضدآفتاب طیف گسترده بیان شد، پس پیشنهاد می شود حتما به نکات گفته شده دقت کافی را داشته باشید. برای خرید ضد آفتاب طیف گسترده پوست خشک می توانید به پیشنهاد های پایین مراجعه کنید.

ضد آفتاب طیف گسترده پوست خشک سینره

 

 

ضد آفتاب طیف گسترده پوست خشک کانبیو

 

 

ضد آفتاب طیف گسترده پوست خشک لافارر

چگونه متوجه شوم که ضدآفتاب وسیع الطیف دارم؟

اگر بر روی ضدآفتاب مشاهده کردید که عدد SPF و عدد PA نوشته شده است یعنی ضد آفتاب وسیع الطیف یا ضدآفتاب طیف گسترده می باشد. بدین معنی که ضدآفتاب طیف گسترده می تواند از پوست در برابر هر دو اشعه UVA , UVB محافظت کند.

سخن پایانی

در استفاده از یک ضد آفتاب باید به نوع آن دقت لازم را داشته باشیم. یک ضد آفتاب خوب باید بتواند درمقابل تمامی اشعه های مضر خورشید از پوست ما محافظت کند. برای خرید ضدآفتاب، بهتر است ضدآفتاب های طیف گسترده را انتخاب کنیم. در این مقاله دلایل انتخاب ضدآفتاب طیف گسترده را با هم بررسی کردیم که خواندن آن موجب می شود با دید بازتری نسبت به خرید ضدآفتاب اقدام کنیم.

 

منبع: فروشگاه اینترنتی گیسومد https://gisomod.com

0/5 (0 نظر)