شاید برای شما هم پیش اومده باشه که توی آینه نگاه کردی  و دوست داشتی صورت کشیدت کمی گرد تر به نظر برسه. یا صورت گردی داشتی و آرزو میکردی کمی کشیده به نظر بیاد. توی این مقاله میخوایم در مورد یکی از تکنیک های معجزه آمیز دنیای آرایش و میکاپ صحبت کنیم که اگر به خوبی به نکات گفته شده توجه کنی میتونی خیلی راحت  صورتت رو زاویه دار کنی. در مقاله کانتور چیست به خوبی متوجه می شویم که می توان عیوب احتمالی صورت رو پوشش داد و صورت رو هر جوری دلمون بخواد زاویه دار کنیم و فرم صورت رو به فرم دلخواه خودمون برسونیم.برخی از سوالات مهمی که در این مقاله به پاسخ آنها خواهید رسید این موارد هستند:

برای کانتور از چه چیزی استفاده کنیم؟  چگونه بینی را کانتور کنیم؟ چگونه صورت را کانتور کنیم؟ چه کانتوری بخریم؟ چگونه صورت گرد را کانتور کنیم؟ چگونه صورت لاغر را کانتور کنیم؟

 

کانتور یا کانتورینگ چیست؟

اگر بخواهیم کانتور را در یک جمله خلاصه کنیم می توان گفت کانتور یا کانتورینگ (contouring) یعنی پوشاندن عیوب صورت و برجسته کردن نقاط قوت آن. به عبارت دیگر کانتورینگ (contouring) یکی از تکنیک های آرایشی برای فرم دادن و رفع عیوب صورت است. معمولا کانتورها چند درجه از رنگ پوست تیره تر هستند و با ایجاد خطای دید باعث رفع عیوب صورت و خوش فرم شدن چهره می شوند. برای کانتور کردن صورت معمولا از کرم فشرده استفاده می شود که باید دو یا سه درجه تیره تر از رنگ پوست باشد، اما برای هایلایت باید دو یا سه درجه روشن تر باشد.

کانتور کردن فرم های مختلف صورت با هم متفاوت است. مثلا کانتور کردن صورت بیضی با صورت گرد روش های مختلفی دارد و باید با مهارت های خاص کانتورینگ، فرم صورت را ایده آل تر جلوه داد. کانتورها به دو شکل کرمی و پودری هستند و افرادی که پوست چربی دارند برای ماندگاری بیشتر می توانند از کانتور پودری و همینطور کسانی که پوست خشکی دارند بهتر است از کانتور کرمی استفاده کنند.

 

معرفی انواع کانتور

کانتور کرمی

کرم کانتور به دلیل فشرده بودن و بافت چرب و کرمی که دارد، برای پوست‌های خشک مناسب هستند. معمولا برای استفاده از این نوع کانتور برای صورت خود، از یک پد اسفنجی و یا دستهای تمیز خود استفاده کنید تا کرم کانتور را به خوبی پخش کنید.

کانتور پودری

در صورتیکه پوست چربی دارید و در طول روز خیلی عرق می کنید، کانتور پودری گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. شما می توانید به وسیله یک براش و یا قلم مویی، پودر کانتور را به نواحی مختلف صورت خود بزنید. برای نواحی مانند پیشانی و گونه از براش بزرگ و برای قسمتهایی مثل اطراف بینی و لب از براش کوچک استفاده کنید.

 

مراحل کانتور کردن صورت

مرحله اول: در ابتدا صورت خود را کاملا بشویید و سپس از مرطوب کننده مناسب پوست خود استفاده کنید و بعد با کرم پودر پوست خود را پوشش دهید. سپس کانتور را روی پیشانی، پل بینی، بالای ابروها، استخوان گونه ها، لب بالایی و چانه بزنید.

مرحله دوم: در این مرحله، با یک براش یا قلم موی بزرگ همه قسمت هایی که کانتور کردید را سر جای خود به صورت ضربه ای فید کنید. در نهایت رژگونه دلخواه خود را به گونه ها بزنید.

مرحله سوم: در این بخش، نواحی کانتور روشن و تیره را به صورت دایره ای یا دورانی با هم ترکیب کنید که هیچ گونه خط و مرزی باقی نماند تا طبیعی تر به نظر برسد. همچنین برای تثبیت و طولانی تر شدن اثر آرایش، در انتها از پودر شفاف (پودر فیکس) بهره بگیرید.

 

تفاوت کانتور با هایلایتر و کانسیلر در چیست؟

کانسیلر، کانتور و هایلایتر سه مرحله برای رسیدن به یک میکاپ جذاب و بی عیب و نقص است. از کانسیلر برای پوشاندن عیوب صورت مانند آکنه، لکه های تیره، جای جوش و کک و مک استفاده می شود. کانتورینگ برای زاویه دار کردن و زیباتر نشان دادن نقاطی از صورت مانند استخوان گونه، ابرو، پیشانی و پل بینی و چانه به کار می رود. در انتها برای اینکه برجستگی های صورت بهتر نمایش داده شوند، بر روی قسمت هایی که نور بیشتری به آنها برخورد می کند مانند استخوان گونه، بالای ابرو، وسط پیشانی،چونه، تیغه و نوک بینی هایلایتر زده می شود.

 

فرق برانزر و کانتور چیست؟

۱- برنزر و کانتور دو تکنیک آرایشی هستند که بسیار شبیه به هم هستند و گاهی اوقات جایگزین یکدیگر می شوند. به همین دلیل است که اکثر خانم ها به جای استفاده از محصولات برنزر از کانتور و یا بالعکس استفاده می کنند. اما باید گفت که این کار اشتباه است و این دو محصول متفاوت و مجزا هستند. هر کدام کارایی مخصوص به خود را دارند که در ادامه تفاوتشان و اینکه هر کدام برای چه قسمت هایی از صورت مناسب است را خواهیم گفت.

۲- کانتور را برای شکل دادن صورت استفاده می کنند و با ایجاد سایه تاکید بر پستی و بلندی های آن دارد که صورت را لاغرتر، گونه را برجسته تر، چانه را کشیده تر، بینی را باریکتر و لب ها را قلوه ای تر نشان دهد. از برنزرها برای گرما بخشیدن به چهره استفاده می شود همانند اثر نور خورشید بر روی صورت، نه به شکل سایه یا خط انداختن که در کانتور انجام می شود. با زدن برنزرها طوری به نظر می آیید که انگار هر روز در کنار ساحل آفتاب می گیرید، حتی در وسط زمستان.

اکنون با این توضیحات متوجه شدیم که کانتور و برنزر اهداف متفاوتی دارند و کانتور با ایجاد سایه، تناژ سرد به پوست می دهد اما برنزرها تناژ گرم دارند. به همین خاطر است که اگر از برنزر به جای کانتور استفاده کنید. پوستتان بیشتر نارنجی می شود تا اینکه خط و خطوط صورتتان مشخص شود. از طرفی اگر به جای برنزر از کانتور استفاده کنید پوستتان خاکستری و بی روح می شود و هیچ گرمایی نخواهد داشت.

 

آموزش کانتور صورت

چگونه صورت بیضی را کانتور کنیم؟

مشخصه اصلی فرم صورت های بیضی، معمولا پیشانی بزرگتر از سایر قسمت های صورت است و گونه هایی برجسته دارند. از نظر متخصصان آرایش، چهره هایی که فرم صورتشان بیضی  شکل است بهترین نوع صورت برای میکاپ می باشند. به این دلیل که به اصلاحات و ترفند کمتری نیاز دارند. معمولا افرادی که صورت بیضی شکل دارند دوست دارند که خط فک صورتشان بیشتر مشخص شود و کشیدگی صورت را کمتر کنند. برای کانتورینگ بهتر صورت بیضی،رنگ تیره کانتور را زیر استخوان گونه ها بزنید. سپس با استفاده از یک کانتور روشن، زیر چشمها و محور مرکزی صورت یعنی خط خالی بین چانه، بینی و پیشانی خود را برجسته کنید.

چگونه صورت قلبی شکل را کانتور کنیم؟

در این بخش از آموزش کانتور صورت چیست به کانتور صورت قلبی شکل می پردازیم. افرادی که فرم صورتشان قلبی شکل است اکثرا این مشخصات را دارند که، بالای پیشانی در قسمت وسط که رویش مو هست،هلالی وجود دارد که آن راشبیه به قلب می کند و چانه هایی کشیده دارند. برای کانتور صحیح صورت قلبی شکل باید بالاترین قسمت پیشانی را کانتور زد و آن را محو کنید سپس قسمت شقیقه ها را کانتور و به سمت گونه ها ادامه دهید و محو کنید. برای زدن رژگونه، با فاصله کم از اطراف بینی شروع کرده و تا اطراف گوش ادامه دهید و قسمت برجسته گونه را باید رژگونه بیشتری زد.

کانتور چیست

 

چگونه صورت مثلثی را کانتور کنیم؟

صورت های مثلثی، پیشانی باریک و فرم کشیده ای دارند و قسمت استخوان گونه پرتر و برجسته است. در واقع می توان گفت کل صورت به جز قسمت پیشانی حالت مربعی و خط فک زاویه دار و پهن دارد. برای کانتور صورت مثلثی باید قسمت پیشانی را روشن تر کنیم که بزرگتر دیده شود و قسمت چانه و خط فک کانتور تیره شوند.

چگونه صورت گرد را کانتور کنیم؟

یکی دیگر از موارد پرکاربرد آموزش کانتور صورت گرد است. صورت های گرد هیچگونه زاویه ای در چانه و قسمت خط فک ندارند و تمام اندازه های صورتشان یکسان است. برای کانتور کردن صورت گرد باید پیشانی، شقیقه، زیر استخوان گونه و خط فک کانتور شوند و به حالت کشیده و زاویه دار در بیاید. به این نکته توجه کنید که خط کانتور را گرد نکشید و حالتی تیز داشته باشد که به صورت زاویه دهد.

 

آموزش کانتور بینی

اگر می خواهید بینی صاف تر، کوتاه تر، بلندتر و یا نازکتری داشته باشید، با ادامه مقاله کانتور چیست همراه باشید. در ادامه متوجه می شوید چگونه آرایش کانتور بینی کمک می کند بینی زیباتری داشته باشید. برای کانتور بینی به دو نوع  کانتور روشن و تیره نیاز دارید که با آنها کانتورینگ بینی را انجام دهید. کانتور رنگ روشن برای برجسته کردن و کانتور تیره برای پوشاندن یا اصلاح عیوب بینی است.

آموزش کانتور بینی برای داشتن بینی صاف

برای داشتن بینی صاف، دو خط مستقیم در طرفین بینی با استفاده از کانتور تیره بکشید. سپس آن خطوط را به سمت پایین و به صورت زاویه دار به سوراخ های بینی وصل کنید. در آخربه وسیله کانتور روشن یه خط بسیار نازک بین آن دوخط  بکشید و همه را سر جای خود محو کنید.

آموزش کانتور برای داشتن بینی کوتاهتر

یکی از موارد پرکاربرد در آموزش کانتور بینی احتمالا این قسمت است. برای اینکه بینی بلند کوتاه تر به نظر برسد، دوخطی که در طرفین بینی کشیده می شود را از بالا و از زیر ابرو نمی کشیم، بلکه از وسط بینی کشیده و تا پایین ادامه می دهیم  و سپس به وسیله کانتور روشن بین خطوط کشیده را روشن می کنیم.

آموزش کانتور بینی برای داشتن بینی بلندتر

برای داشتن بینی بلندتر، خطوط کانتور تیره را از زیر تاج ابرو بزنید و تا نوک بینی این خطوط را ادامه دهید تا بینی طولانی تر و بلند تر دیده شود. سپس با کانتور روشن بین خطوط کشیده را از وسط دو ابرو تا نوک بینی را روشن کنید.

آموزش کانتور برای داشتن بینی باریکتر

اگر می خواهید بینی پهن خود را کمی باریکتر کنید با یک کانتور تیره طرفین بینی را از بالا تا نوک بینی به صورت دو خط صاف می کشید. باید توجه کنید که هر چه فاصله این دو خط از یکدیگر کمتر باشد بینی شما باریکتر به نظر می رسد و بالعکس. سپس با یک کانتور روشن وسط این خطوط کشیده را روشن کنید و کناره های بینی زیر خطوط کشیده تیره را روشن کنید.

 

آموزش کانتورینگ برای بالا بردن نوک بینی

یک از موارد پرکاربرد مقاله کانتور چیست احتمالا این قسمت است. ممکن است به دلیل افزایش سن و پیری و یا ژنتیک، بینی شما رو به پایین باشد. برای بالا بردن نوک بینی یک کانتور تیره رنگ را به نیمه پایینی نوک بینی می زنیم و قسمت بالایی نوک بینی را کانتور روشن می کنیم تا جلوه ای رو به بالا داشته باشد.

کانتور چیست

 

بهترین برندهای کانتور ایرانی و خارجی

بهترین برندهای کانتور ایرانی:

کالیستا، آموتیا، کاپرانیو، شون

بهترین برندهای کانتور خارجی:

رولوشن، گلدن‌رز، آناستازیا، فنتی‌بیوتی، Wet n Wild، میبلین، نوت، نیکس، دبورا ، دیور، لورآل

 

قیمت و خرید کانتور ایرانی و خارجی

کانتورها با توجه به تعدد سلیقه ها و تفاوت نوع پوست ها و … توسط کشورهای مختلف تولید و روانه بازار شده اند. کانتورهای ایرانی و کانتورهای خارجی دارای قیمت های متفاوتی هستند. البته برخی از برندها که قیمت بسیار بالایی دارند بیشتر برای سالن های آرایشی و میکاپ های خاص کاربرد دارند. اگر قصد خرید کانتور قیمت مناسب برای مصارف روزانه را دارید می توانید برندهای ایرانی یا خارجی قیمت مناسب را انتخاب کنید.

برای خرید انواع کانتور ایرانی و خارجی اینجا کلیک کنید.

 

سخن پایانی

در مقاله کانتور چیست به خوبی متوجه شدیم که چگونه می توانیم عیوب صورت خود را بپوشانیم و اگر از فرم صورت خود راضی نیستیم چگونه آن را تغییر دهیم. مراحل کانتور به دقت بیان شد و مراحل گام به گام انجام دادن یک کانتورینگ حرفه ای بیان شد. همچنین اینکه تفاوت کانتور با هایلایت و کانسیلر نیز به صورت بسیار دقیقی بیان شد. بیان این تفاوت ها به شما کمک خواهد کرد تا بدانید دقیقا باید در چه نواحی از صورت خود از کانتور، هایلایت یا کانسیلر استفاده کنید.

 

 

منبع: گیسومد

 

0/5 (0 نظر)