ماسیدن آرایش، چرب شدن یا آب شدن آرایش یکی از مشکلاتی هست که موجب کلافه شدن بسیاری از خانم ها می شود. این موضوع به دلیل واکنش هایی است که ترشحات پوست و آب و هوا با آرایش ایجاد می کنند و موجب تغییراتی در میکاپ می شود. برای جلوگیری از این مشکلات و افزایش دوام آرایش باید از محصولی استفاده کرد که در شرایط مختلف آرایش را فیکس کند. فیکساتور همان محصولی است که در آرایش به شما کمک می کند تا با خیال راحت تا چندین ساعت آرایشی ثابت و زیبا را داشته باشید. در مقاله فیکساتور چیست با اهمیت استفاده از آن آشنا می شوید و انواع فیکساتور رو بهتر میشناسید. همچنین طرز استفاده از فیکساتور و مزایا و معایب انواع فیکساتور کاملا آشنا خواهید شد.

 

فیکساتور چیست و چرا استفاده از آن اهمیت دارد؟

فیکساتور (Fixator) یک محصول آرایشی است که معمولا به دو شکل پودری و اسپری وجود دارد. فیکساتورها یا تثبیت کننده های آرایش در آخرین مرحله و بعد از کامل شدن آرایش استفاده می شوند. با استفاده از فیکساتورها، آرایش شما مانند ساعات اولیه ثابت و فیکس می ماند و برای مدت طولانی دست نخورده و بدون تغییر است. فیسکاتور از آب شدن و چرب شدن و خراب شدن پوست و آرایش جلوگیری می کند. در واقع می توان گفت که بدون فیکساتور هم شما یک آرایش کامل دارید ولی استفاده از فیکساتور آرایشی چه به صورت پودری چه به صورت اسپری دوام و ماندگاری آرایش را بیشتر می کند. اکنون متوجه شده ایم که راز آرایش های بادوام یا به طور مثال آرایش عروس‌ در شب عروسی یا آرایش بازیگران و سلبریتی‌ها در مراسم‌های طولانی و مهم، همگی به دلیل استفاده از فیکساتورها است.

آیا استفاده از فیکساتور ضروری است؟

فیکساتور در واقع  یک محصول تکمیل‌کننده آرایش است. شما بدون فیکساتور هم یک آرایش کامل دارید ولی برای مدت کوتاهی، آرایشتان زیبا و یکدست باقی می‌ماند.

اگر قصد دارید در مهمانی‌های طولانی‌ مدت و مهم شرکت کنید و آرایش شما جذابیت بیشتری داشته باشد بهتر است که از فیکساتور استفاده کنید. اگر دوام آرایش برایتان مهم نیست یا فرصت دارید که آرایش خود را مجدد تمدید کنید، نیازی به استفاده از فیکساتور نیست.

 

انواع فیکساتور کدامند؟

فیکساتورها (Fixator) معمولا به شکل اسپری و پودر هستند. البته فیکساتورهای اسپری، رایج تر هست و استفاده بیشتری دارند. زیرا استفاده از آنها به خصوص برای افرادی که مبتدی هستند، سریع‌تر و آسان تر است.

 

فیکساتور صورت مناسب پوست خشک کدام است ؟

معمولا آرایش بر روی پوست های خشک دوام بیشتری دارد و کمتر به فیکساتور آرایشی نیاز دارند اما بهتر است از فیکساتور هایی استفاده کنند که رطوبت رسانی داشته باشند.

فیکساتور صورت مناسب پوست خشک کدام است ؟

 

فیکساتور صورت مناسب پوست چرب کدام است؟

پوست های چرب بعد از اتمام آرایش در مدت زمان کمی پوستشان براق و آرایش صورتشان ماسیده می شود، بنابراین باید از فیکساتورهایی استفاده کنند که خاصیت مات کنندگی داشته باشند. فیکساتورهای پوست چرب اغلب دارای موادی هستند که براقیت اضافی پوست را گرفته و در کنار آن دوام آرایش را هم بالا می برند.

 

طرز استفاده از فیکساتور چگونه است؟

یکی از موارد مهم در استفاده از فیکساتور که باید به آن توجه ویژه ای کنید طرز استفاده از فیکساتور است. اگر از اسپری فیکساتور استفاده می کنید بهتر است از فاصله 20 سانتی از صورت اسپری را بگیرید و دستتان را به شکل X یا T چرخش دهید و همزمان اسپری کنید تا مطمئن شوید تمام صورتتان را با مواد اسپری پوشانده اید. اگر به دنبال یک ظاهر مات هستید، بهتر است پودر و اسپری فیکساتور را با هم به کار ببرید تا درخشش صورت شما گرفته شده و آرایش تان ساعت ها ماندگاری داشته باشد.

 

پودر یا اسپری فیکساتور؛ انتخاب صحیح چیست ؟

همانطور که در قسمت های بالا گفته شده دو نوع فیکساتور وجود دارد: پودر فیکس و اسپری فیکس. می خواهیم به طور جزئی به تفاوت های این دو محصول بپردازیم. هر دو آن ها برای افزایش ماندگاری آرایش به کار می روند و شاید از نظر شما یکسان باشند. اما تفاوت هایی با هم دارند که این تفاوت به نوع پوست و فینیش نهایی آرایش شما بستگی دارد.

 

پودر فیکساتور چیست ؟

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که پودر فیکس برای چی خوبه؟ پودر فیکس (fixator powder) معمولا برای قسمت هایی استفاده می شود که می خواهید جلوه ای مات داشته باشد. این محصول به صورت پودری است و برای استفاده از آن می توانید از براش یا اسفنج ارایشی استفاده کنید.

 

انواع پودر فیکساتور کدامند؟

با توجه به اینکه افراد زیادی دارای پوست چرب هستند مهم است که بدانیم پودر فیکس پوست چرب باید چه ویژگی داشته باشد. پوست های چرب یا مختلط بهتر است از پودرهای فیکساتور استفاده کنند. این پودرها می توانند روغن یا چربی اضافی پوست را جذب کنند و زیرسازی آرایش را ثابت نگه دارند.

فیکساتور پودری با پایه تالک یا مواد معدنی، کارایی مناسبی برای جذب چربی پوست و تثبیت آرایش دارد. پودرهایی که حاوی موادی همچون سیلیکا، میکا یا نشاسته ذرت هستند، برای ایجاد ظاهری نرم، بدون بافت و یکدست روی پوست های بسیار روشن مناسب هستند.

این پودرها در شیدهای رنگی مختلفی وجود دارند تا شما بتوانید با توجه به رنگ پوست یا تم آرایشی خود انتخاب مناسبی داشته باشید. نوع بدون رنگ پودرهای فیکساتور برای همه نوع پوستی مناسب است در حالی که انواع رنگی آن ها برای گرما بخشیدن به آرایش یا عمق دادن به زیرسازی استفاده می شود.

انواع پودر فیکساتور کدامند؟

 

طرز استفاده از پودرهای تثبیت کننده چگونه است؟

بعد از اینکه فیکساتور پودری موردنظر خود را انتخاب کردید می توانید از آن در هر مرحله آرایشی یا پس از اتمام کامل آرایش خود استفاده کنید. نحوه استفاده از پودر فیکس یا طرز استفاده از پودرهای تثبیت کننده آرایش بدین صورت است که:

۱- از یک براش بزرگ و نرم که غیر متراکم باشد استفاده کنید تا از پخش یکنواخت پودر فیکساتور مطمئن باشید.

۲- براش را درون پودر فیکس بچرخانید و آن را با حرکات دورانی و ملایم به صورت خود بزنید. اطراف بینی و ناحیه T صورت مستعد چربی بیشتری هستند. بنابراین به این قسمت ها توجه بیشتری داشته باشید.

۳- در آخر نیز برای یکدست کردن و پخش یکنواخت از یک براش بزرگ و مسطح استفاده کنید.

 

بهترین برندهای پودر فیکس کدامند؟

بهترین برندهای ایرانی پودر فیکس: کاپرانیو

بهترین برندهای خارجی پودر فیکس: رولوشن، فلورمار، هدی بیوتی، یور، استی لادر،گلدن رز، سامر خوزامی، مری کی، لورا مرسیر، الف، 

 

قیمت و خرید پودر فیکس (fixator powder)

برای مشاهد قیمت انواع پودر فیکس و خرید پودر فیکس می توانید به فروشگاه اینترنتی گیسومد مراجعه کنید و از منوی سایت قسمت فیکساتور را انتخاب کنید. در این بخش انواع پودر فیکس برای شما از برندهای ایرانی و خارجی قرار داده شده است که می توانید به راحتی انتخاب و خرید کنید.

پودر فیکس ایرانی

مشاهده قیمت و خرید

 

اسپری فیکساتور چیست ؟

اسپری فیکساتور (fixator spray) بافتی مایع دارد که شکل آنها همانند اسپری است. پس از استفاده صورت را خیس کرده که بعد از گذشت چند ثانیه به سرعت خشک شده و هیچ ردی از خود بر جای نمی گذارد. در حالیکه پودر تثبیت کننده برای جذب چربی پوست با جلوه ای مات مورد استفاده قرار می گیرد، اسپری فیکساتور آرایشی جلوه ای نرم تر با بافتی کمتر ایجاد می کند.

فیکساتور اسپری علاوه بر پوست صورت برای پوست تمام بدن می تواند مورد استفاده قرار گیرد. برخی از انواع این اسپری ها جلوه ای درخشان و برخی دیگر جلوه ای مات ایجاد می کنند. مثلا تصور کنید که یک خانم در مهمانی قصد دارد بخشی از بدن خود را براق کند تا نمای بیشتری داشته باشد. برای این کار هم می تواند از هایلاتر استفاده کند و هم از اسپری فیکساتوری که دارای شاین باشد.

 

انواع اسپری فیکساتور کدامند؟

اسپری فیکس برای پوست خشک باید چه ویژگی داشته باشد؟ پوست های خشک بهتر است برای حفظ رطوبت پوست خود از اسپری های فیکساتور استفاده کنند. برخی از آن ها پوست را آبرسانی کرده و آن را نرم تر نشان می دهند. اگر پوستی دارید که به خصوص در زمستان پوسته پوسته می شود، استفاده از اسپری تثبیت کننده برای آن بسیار مناسب است.

اگر پوست چرب یا مختلط دارید هم می توانید از فیکساتور اسپری استفاده کنید اما باید به دنبال نوعی باشید که در ترکیبات آن کنترل کننده چربی باشد و از درخشش بیش از حد پوست شما جلوگیری کند. به طور مثال وجود عصاره های آلوئه ورا، گلاب یا فلفل در اسپری فیکس پوست چرب می تواند به کنترل چربی پوست کمک کند.

 

نحوه استفاده از اسپری فیکساتور(fixator spray)

طرز استفاده از اسپری فیکس یا نحوه استفاده از اسپری فیکس به صورت زیر می باشد:

۱- اسپری را حداقل 20 سانتی متر از صورت خود دور نگه دارید تا قطرات بزرگ آن آرایش شما را بهم نریزد.

۲- چشمان خود را ببندید و دستتان را به شکل X یا T حرکت دهید و به طور همزمان اسپری کنید و مطمئن شوید که تمام صورت خود را به مواد اسپری آغشته کردید.

پس از خشک شدن اسپری می توانید با خیال راحت به قرار خود برسید.

 

بهترین برندهای اسپری فیکس کدامند؟

بهترین برندهای ایرانی اسپری فیکس: ژنو بایوتیک

بهترین برندهای خارجی اسپری فیکس: اربن دیکی، آناستازیا، اوریفلیم، مک، بنفیت، فارسالی، وت اند وایلد،

 

قیمت و خرید اسپری فیکس

برای مشاهد قیمت انواع پودر فیکس و خرید پودر فیکس می توانید به فروشگاه اینترنتی گیسومد مراجعه کنید و از منوی سایت قسمت فیکساتور را انتخاب کنید. در این بخش انواع پودر فیکس برای شما از برندهای ایرانی و خارجی قرار داده شده است که می توانید به راحتی انتخاب و خرید کنید.

قیمت و خرید اسپری فیکس

مشاهده قیمت و خرید

 

تفاوت پودر فیکس با اسپری فیکس چیست؟

در حالی که می­‌توانید هم از پودر و هم از اسپری فیکس برای افزایش ماندگاری آرایش خود استفاده کنید، اما این دو محصول کاملا شبیه به یکدیگر نیستند.اینکه بگوییم که پودر فیکس بهتر است یا اسپری فیکس باید گفت که هر کدام کاربرد و نحوه استفاده متفاوتی دارند. استفاده از هردوی آن ها در جای خود می تواند بسیار مفید باشد.

اسپری و پودر فیکس کننده آرایش شاید برای یک هدف به کار روند، اما به روش های مختلفی استفاده می شوند و روی پوست تان تاثیر می گذارند. شما همچنین می توانید آن ها را همراه یکدیگر استفاده کنید، زیرا در مراحل مختلفی از پروسه میکاپ به کار می­‌روند.

 

مضرات فیکساتور چیست؟

باید دانست که پوست یک بخش زنده است که نفس می کشد و سلول های آن زنده و فعال هستند. به همین دلیل است که آرایش بعد از گذشت مدت زمانی روی پوست به هم میریزد و می ماسد. اگر برای ثابت ماندن و فیکس شدن آرایش از پودر فیکس استفاده کنید با توجه به نحوه عملکرد آنها فعالیت پوست را متوقف می کند و جلوی تنفس پوستی را می گیرد. به همین دلیل، برای اینکه پوست کمتر آسیب ببیند توصیه می شود استفاده از این محصول را به روزهای خاص موکول کنید و در آرایش روزانه خود از این محصول صرف نظر کنید.

مضرات فیکساتور چیست؟

 

فواید استفاده از فیکساتور چیست؟

از مزایای فیکساتورها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- فیکساتور ماندگاری آرایش شما را بالا می برد.

۲- این محصول آرایش شما را تازه نگه می­‌دارد، بدون اینکه ترک خوردگی و چین و چروکی در کار باشد.

۳- چربی های اضافه روی پوستتان را می‌گیرد.

۴- پودر فیکس ظاهری مات و اروپایی به آرایشتان می‌­دهد.

۵- از نوع پودری آن که رنگی است می­‌توان به عنوان  هایلایتر نیز استفاده کرد.

 

سخن پایانی

یکی از رازهای آرایش خوب و بادوام اطلاع از محصولات آرایشی مختلف است تا در مراحل مختلف میکاپ به ما کمک کند. یکی از مهمترین محصولات آرایشی و گریم، فیکساتور است که در افزایش ماندگاری و دوام میکاپ بسیار موثر است. در مقاله فیکساتور چیست به خوبی متوجه شدیم که فیکساتور چه کمکی به ما در آرایش می کند و انواع آن کدام است. از شما دعوت میکنیم تا این مقاله را با دقت مطالعه کنید و دانش خود را نسبت به فیکساتور به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهید.

 

منبع: فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی گیسومد

 

 

0/5 (0 نظر)